Jak vytopit chatu, aby zdi nebyly plesnivé a vymrzlé?

Jak vytopit chatu, aby zdi nebyly plesnivé a vymrzlé?
27. 12. 2019

Trápí Vás vysoká vlhkost a zima na místech, kde chcete pobývat jen občas nebo v nepravidelných intervalech? Vznik plísní na stěnách domu nebo bytu je naprosto běžnou záležitostí, kterou řeší mnoho lidí… Máme pro Vás pár rad, jak se s plísní vypořádat.

Jak vytopit chatu, chalupu, dílnu, garáž nebo zimní zahradu aby zdi nebyly plesnivé a místnosti vymrzlé?

Češi jsou svou láskou k chataření známí i za hranicemi, jsme zkrátka národ chatařů a chalupářů. Pokud se odjíždíte o víkendu zrekreovat mimo město, tak určitě dobře víte, jak těžké je vytopit chatu. Obvykle je zapotřebí desítek hodin aktivního topení, abyste pocítili znatelný rozdíl. Chata je zkrátka vymrzlá a příjemné klima nastává až ve chvíli, kdy odjíždíte zase zpátky do civilizace. V létě možná uvítáte uvnitř příjemný chládek, ale jindy to není to pravé ořechové.


Temperace – záruka úspěchu v boji se zimou a plísněmi

Za tímto zdánlivě cizokrajným slovem se skrývá jednoduché a efektivní řešení problému s chladem, vlhkostí i s plísněmi na stěnách uvnitř objektu. Temperovat znamená vytápět místnost nebo udržovat teplotu jen tak vysokou, aby zdi nevymrzly. Teplota pro temperování není vhodná pro pobyt v místnosti, ale v době Vaší nepřítomnosti udělá svá kouzla.

Ideální teplota pro udržování je 8 °C. Takováto temperace výrazně zabraňuje vzniku plísní a snižuje vlhkost. Chata se navíc po příjezdu daleko rychleji vytopí a Vy si užijete svůj víkendový odpočinek v pohodlí už od samotného příjezdu.

K udržování výše zmíněné teploty je třeba mít rozumný zdroj tepla, který bude spolehlivě fungovat i na dálku v době Vaší nepřítomnosti. Pokud tedy nemáte takového souseda, který by k vám chodil za Vás topit, je na místě moderní zařízení.


Klimatizace NORDline – levné a chytré přitápění

V létě režim chlazení, jindy režim topení. Klimatizace NORDline  jsou skvělými pomocníky, protože umí kromě standardního chlazení také efektivně topit a temperovat. Jsou navíc velice chytré a umí přemýšlet za Vás. Není problém nechat klimatizaci třeba temperovat vaši chatu, garáž nebo dílnu a těsně před příjezdem na dálku prostřednictvím Vašeho chytrého telefonu ještě přitopit na požadovanou teplotu.

Klimatizace NORDline nabízí dlouhodobě úsporné a účinné řešení pro Váš teplotní komfort. Spadají do energetické třídy A++, a jejich provoz je tak z hlediska energií i financí velmi nenáročný. Ovládání je možné přes dálkový ovladač nebo na i na skutečnou dálku díky aplikaci v chytrém telefonu nebo tabletu, samozřejmě v českém jazyce.

Jaké by to bylo přijet na chatu a vynechat tu část, kdy běháte kolem topení, aby byla teplota alespoň trošku a co nejdříve snesitelná? Jaké by to bylo neztrácet čas ani energii s nadbytečnou vlhkostí a nepříjemnou plísní? V dnešní době už můžete přijet do vyhřáté chaty a vychutnat si odpočinek bez zbytečných starostí.

Mohlo by se Vám líbit

Zboží bylo přidáno do porovnávače

Přidat další zboží Zobrazit porovnávač